Coronavirus, aneb dovoz zásilek z Číny

0 Comments

Coronavirus, aneb dovoz zásilek z Číny

Již každý z nás určitě postřehl, či frekventovaně používá exportní servery, které zprostředkovávajídovoz zboží ze zahraničních zemí. Přišel Nový rok a s ním se v Číně objevil i nový typ nebezpečnéhokoronaviru 2019-NcoV a začal se šířit do dalších zemí. V dnešním článku se pokusíme rozebrat, zdabychom měli pečlivě zvážit, či stornovat objednávku z této země, či zachovat klid v takové situaci.

Šíření koronaviru

Ze všeho nejdůležitější je si uvědomit, že přenos tohoto typu coronaviru funguje na bázi jakoonemocnění chřipkou, tudíž větší koncentrace lidí v jedné oblasti, představuje velké riziko přenosuinfekce a to již od vzdálenosti půl metru od nakaženého. Jelikož je velká pravděpodobnost, ževdechnete, či se Vám do sliznice dostane částice, přesněji řečeno kapénka obsahující tento virus,následně virus napadá dýchací ústrojí.

Přenos bakterií na neživé hmotě

V tomto případě, se budeme bavit o hypotetickém případu a to, že zboží je Vám dováženu přímoz epicentra viru a to z města Wuchan. Tento nový typ koronaviru není extrémně odolným virem.Obavy z přenosu zboží-člověk poprvé vyjádřila Malajsie, tyto obavy ihned zmírnil ministrzdravotnictví Dr. Guozhong.Nyní již víme, že kapénky viru vydrží nanejvýš 24 hodin, obdobně jako u dalších typů koronaviru, pouplynutí této doby, již je téměř nulová šance, že se virus dostane na hostitele.

A co dovoz zboží do ČR?

Pokud teda zrovna neobjednáváme zboží tryskovým letadlem, tak kapénky coronaviru 2019-NcoVnepřežily cestu. Doba doručení zboží z Číny pomocí přepravních služeb se pohybuje v řádu týdnů.Pro ty z Vás, kteří stále mají určité obavy z přenosu viru z takového balíčku, tak na 100% zničení virustačí řádná dezinfekce, či použití technického lihu.Přenos tedy z importovaného zboží z Číny pro nás nepředstavuje riziko jako takové, riziko pro náspředstavuje být nablízku s infikovaným člověkem. Pro výraznou ochranu před tímto virem, alezároveň i před nakažením chřipkou, či nachlazením je doporučeno nosit šálu – chránit si obličej ataktéž si řádně umývat ruce, například antibakteriálním mýdlem.

Leave a Reply