Jak ušetřit na jídle? Máme pro vás 5 tipů!

0 Comments

Jak ušetřit na jídle? Máme pro vás 5 tipů!

Každý z nás utrácí měsíčně tisíce korun za jídlo, průměr činí něco málo přes 4 000 Kč. Část peněz jevšak utrácena úplně zbytečně. Na následujících řádcích se proto společně podíváme na to, jak jemožné snadno a rychle tyto náklady zredukovat.

1) Noste si do práce jídlo z domova.

Oběd v práci vás přijde minimálně na 100 korun, domapřipravený pokrm můžete mít klidně i za polovic. Jednoduchým výpočtem pak dojdeme k závěru, žepotencionální měsíční úspora se může pohybovat kolem 1 tisíce Kč!1) Noste si do práce jídlo z domova. Oběd v práci vás přijde minimálně na 100 korun, domapřipravený pokrm můžete mít klidně i za polovic. Jednoduchým výpočtem pak dojdeme k závěru, žepotencionální měsíční úspora se může pohybovat kolem 1 tisíce Kč!

2) Nakupujte jen tolik, kolik opravdu sníte.

Je bohužel běžné, že značná část potravin končí vpopelnicích. Optimalizací počtu nakupovaných surovin docílíte znatelné úspory ze dne na den.Peníze navíc ušetříte, aniž byste se museli omezovat a obětovat svůj životní styl.

3) Naplánujte si předem, co budete vařit a držte se seznamu při nakupování potravin.

Lidé,kteří nakupují jídlo se seznamem v ruce totiž utrácejí mnohem méně peněz než ti, kteří serozhodnou, co si koupí až bezprostředně po tom, co vstoupí do obchodu. Roční úspory mohou býtklidně v řádu tisíců korun.

4) „Vezmu si jenom vodu, děkuji.

A to klidně i tu z kohoutku, neboť v restauračním průmyslu jezcela běžné, že nejvyšší marže jsou přidělovány nápojům. Snadným způsobem, jak snížit výdaje zaposezení v restauracích, aniž byste museli některak drasticky měnit své zvyky, je tedy objednávánísi nejlevnějšího pití z nápojového lístku.

5) Ušetřete čas a peníze vařením dvojnásobných porcí.

Až budete příště připravovat rodinnýoběd či chystat pohoštění pro návštěvu, vše v receptu vynásobte dvěma a zbytky pak zamrazte nadalší den. Tímto způsobem získáte dvě jídla z jednoho vaření. Citelně tak ušetříte na energiích.

Leave a Reply